EĞİTİM

Onlar Çalışacak; Biz Destekleyeceğiz

/Onlar Çalışacak; Biz Destekleyeceğiz
  

Tarih: 21 Eylül 2018 Cuma 11:42

Bu haber 38894 defa okundu

Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü öğrencileri, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’yı ziyaret etti. Türk Hava Kurumu (THK) Kadir Kösegil Türkiye Milli Model Uçak Serbest Uçuş Şampiyonası’nda Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü elde eden öğrenciler başarılarını Başkan Bakıcı ile paylaştı.

Ankara Gölbaşı’nda Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) ve Türk Hava Kurumu (THK) ile Yenimahalle Havacılık Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği yarışmada dereceye giren havacılık kulübü öğrencilerinden Efe Kart, Abdurrahman Denizhan, Efe Coşkuncan, Yunus Emre Sayar, Alpay Kılıç, Gökhan Kurtuluş, Melihcan Ertürk, Özgür Emol,  hocaları Model Uçak Rehber Öğretmeni İbrahim Uçar ve Okul müdürü Ali Serkan Atlan ile birlikte katıldıkları yarışmanın içeriği hakkında Başkan Bakıcı’ya bilgi verdiler.

1 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilen organizasyonda F1A Tipi Planörler F1B Lastik Motorlu Modeller, F1H Tipi Planörler ve P-30 Tipi Modeller kategorilerinde düzenlenen yarışlara 3 takımla katılan Selçuklu öğrenciler şampiyonada güçlü rakiplerini geride bırakarak F1H takımlar kategorisinde Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü elde etti.

Başarımız tesadüf değil

Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuklu öğrencilerin başarılarının kendileri için büyük gurur kaynağı olduğunu belirterek;  “ Emeği geçen hocalarımız başta olmak üzere tüm öğrencilerimize ilçemiz adına teşekkür ediyoruz. Böylesine güzel bir organizasyonda ilçemizi temsil etmek, adını duyurmak ve dereceye girmek çok önemli. Gençlerimizin bu konudaki çalışmalarını her zaman önemsiyor ve değerli buluyoruz. Yapılan bu çalışmaların daha üst seviyeye gelmesi için her zaman elimizden geleni yapacağız. Onlar çalışacak; biz destekleyeceğiz” dedi.

Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Serkan Atlan elde edilen başarının okullarının olduğu kadar Selçuk’un da tanıtımına büyük katkı sunduğunu belirterek verdiği destekten dolayı Selçuk Belediyesi ve Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’ya teşekkür etti. Şampiyonada İzmir’i Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü öğrencilerini çalıştıran İbrahim Uçar ise bir yılı süren hazırlık sürecinden sonra elde edilen başarının tesadüf olmadığını belirterek; önümüzdeki süreçteki hedeflerinin Milli Takıma sporcu kazandırmak ve gelecek yıl yapılacak şampiyonada birincilik elde etmek olduğunu ifade etti.

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU