EĞİTİM

THK Üniversitesine YÖK Darbesi

/THK Üniversitesine YÖK Darbesi
  

Tarih: 30 Mayıs 2016 Pazartesi 20:09

Bu haber 3044 defa okundu

YÖK, ekonomik sıkıntılar yaşayan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne yabancı öğrenci kayıt yasağı getirdi.

Türk Hava Kurumu’nda yaşanan yolsuzluk ve rüşvet olayları sonrası sıkıntılı sürece giren Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne YÖK’ten kötü haber geldi.  Son yıllarda yaşadığı ekonomik sıkıntıları bir türlü aşamayan THK Üniversitesi’ne YÖK müdahale etti. YÖK’ten üniversiteye gönderilen yazıda, üniversiteye yeni eğitim yılında yabancı öğrenci kaydı yapılmasına yasak getirildiği belirtildi.

Yasağa gerekçe olarak üniversitenin yaşadığı ekonomik sıkıntıların eğitim kalitesine yansıması olarak yorumlanırken yasağın genişletilebileceği ihtimali de ortaya çıktı. YÖK’ün üniversitenin gerekli adımları atmaması halinde normal kayıt sezonunda da öğrenci alımına yasak getirebileceği öne sürüldü. THK yönetiminin ise kararın iptali için Bölge İdare Mahkemesi'ne başvuru hazırlığı yaptığı öğrenildi. 

MALİ SORUNLARI AŞAMADI

Türk Hava Kurumu Havacılık Vakfı tarafından 2011 yılında kurulan Türk Hava Kurumu Üniversitesi, 3 şehirde toplam 4 yerleşkede hizmet veriyor. Bünyesinde ki 2 havaalanı (Etimesgut-Ankara yerleşkesi ve Selçuk-İzmir yerleşkesi), 6 tam kapasite hangar (Uygulama laboratuvarı olarak kullanılmak üzere) ve ILS cihazlı 2 operatör kulesi (Etimesgut-Ankara ve Selçuk-İzmir) ile Türkiye’de özellikle havacılık alanında altyapısı en geniş ve sağlam üniversite olarak lanse edilen THK Üniversitesi, yanlış yönetimler sonucu uzun süredir mali ve yönetimsel sıkıntılarla boğuşuyor.

Kaynak: http://www.airporthaber.com/

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

NÖBETÇİ ECZANETüm Liste

21 Mayıs 2018

ÇUKUROVA ECZANESİ
0 232 892 81 15
Atatürk Mah. Kızılay Cad. No: 24
HAVA DURUMU
ANKET