GÜNCEL

Belediye'den Deprem Sonrası Yardım Çağrısı

/Belediye
  

Tarih: 25 Ocak 2020 Cumartesi 11:20

Bu haber 38669 defa okundu

Elazığ merkezli yaşanan depremin ardından Türkiye’nin birçok belediyesi arama kurtarma ekiplerini bölgeye yönlendirdi... Başta İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir belediyeleri olmak üzere birçok yerel yönetim bölgeye doğru ekiplerini yönlendirdi. Selçuk Belediyesi'de sosyal medyadan vatandaşlara yardım çağrısında bulundu.

Elazığ’da akşam saatlerinde yaşanan depremin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da talimatıyla belediyelerimizden deprem bölgesine kurtarma ve yardım amaçlı intikaller başlamıştır" dedi.

Seyit Torun, yaptığı açıklamada, depremle ilgili arama kurtarma çalışmalarına belediyelerinin gereken müdahalelerde bulunacağını belirtti. Torun, şunları kaydetti:

"Deprem felaketinden zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyor ve depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyorum. Yaraların bir an önce sarılması ve depremle ilgili arama kurtarma çalışmaları için tüm belediyelerimiz elinden gelen her şeyi yapacaktır. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da talimatıyla belediyelerimizden deprem bölgesine kurtarma ve yardım amaçlı intikaller başlamıştır. Ülkemize geçmiş olsun."

İBB’NİN ARDINDAN ABB

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da depremin ardından ekiplerin hazır olduğunu, harekete geçmeye hazır olduğunu bildirdi. Yavaş sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “3 karavan, 1 çok maksatlı kurtarma aracı, 1 kurtarma aracı, 1 komuta otobüsü, 2 adet hizmet aracı, 3 K9 köpeği ve 1 K9 aracı olmak üzere 9 aracımız ve 40 personelimiz ihtiyaç halinde Elazığ’a hareket etmek üzere hazır beklemektedir” ifadelerini kullandı.

SELÇUK BELEDİYESİ'NDEN ÇAĞRI

Selçuk Belediyesi'de Elazığ ve Malatya'daki depremin ardından sosyal medya aracılığıyla Selçuklu vatandaşlara yardım çağrısında bulundu. Belediye tarafından yapılan yardım çağrısında; "Elazığ'da meydana gelen depremden dolayı bölgede yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetlerine çare olmak adına kışlık kıyafet ve battaniye desteği sağlayacağız. Duyarlı hemşehrilerimizin kışlık kıyafet ve battaniye bağışlarını Selçuk Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü'ne ulaştırmalarını bekliyoruz." denildi

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU