GÜNCEL

CHP'li Gençlerden Uğur Mumcu Anması

/CHP
  

Tarih: 24 Ocak 2019 Perşembe 17:42

Bu haber 1671 defa okundu

CHP Selçuk Gençlik Kolları Gazeteci Yazar Uğur Mumcu'nun katledilişinin 26. yıldönümü sebebiyle yazılı bir açıklama yaptı. 

CHP Selçuk Gençlik Kolları tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

Kapalı kapılar ardında yürütülen karanlık ilişkilerden beslenenler hep korkmuştur tarih boyunca aydınlardan, aydınlatanlardan..

Soğuk bir Ankara gününde Türkiye’nin aydınlık yüzünü temsil eden, geniş halk kitlelerinin sevgisini kazanmış, kirli güç odaklarına karşı savaşmış, bağımsız, demokratik, özgür bir ülke olması için mücadele eden Uğur Mumcu hain bir suikast ile katledildi. Kaleminin kırılmasının üzerinden tam 26 yıl geçti. Ne hain tetikçileri çıktı ortaya, ne de saldırının perde arkasındaki o kirli eller. Ülkenin aydınlığa kavuşması için mücadele eden Uğur Mumcu’yu vurdular, parçaladılar ama bilemediler her parçasından onun gibiler ve onu aşacaklar doğacağını, bilemediler fikirlerinin hiçbir zaman ölmeyeceğini..

Hayatı boyunca doğru bildiğini yazmaktan korkmayan, yazdıkları ile halkı aydınlatan, karanlıkların üstüne yürüyen Uğur Mumcu’yu ve tüm demokrasi şehitlerimizi saygı ve özlemle anıyoruz..

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU