GÜNCEL

Kurtuluş Anıtı'nda 23 Nisan

/Kurtuluş Anıtı
  

Tarih: 23 Nisan 2018 Pazartesi 15:18

Bu haber 548 defa okundu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanırken Selçuk'ta da bir dizi etkinlik yapıldı. Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan resmi törenlerin ardından Selçuk İstasyon Meydanı'ndaki Kurtuluş Anıtı önünde alternatif çelenk sunumu töreni gerçekleştirildi.  

Törene, CHP Selçuk İlçe Örgütü ve DSP Selçuk İlçe Örgütü'nün yanı sıra çok sayıda meslek kuruluşu ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile Selçuklu vatandaşlar katıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı alternatif çelenk sunum töreninde CHP Selçuk İlçe Başkanı Merve Çalışkan bir konuşma yaptı. 

Çalışkan konuşmasında şunları söyledi: 

"Bugün; Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır düşüncesi ışığında hem saltanata hem de işgal güçlerine karşı başlatılan milli mücadele hareketiyle, ulusal egemenliğe dayalı tam bağımsız Türkiye'nin temelleri atılmıştır. 
Bugün; savaşlara, işgallere,  karşı durmuş Gazi Meclisin 98. Kuruluş yıl dönümü; Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza bayram ilan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk bayramı.

Bize bağımsızlığımızı ve ulusal egemenliğimizi kazandıran, laik Cumhuriyeti kuran, dünyada çocuklara bayram olarak bugünü veren tek lideri, ulu önder Atatürk’ü hasretle ve minnetle anıyoruz.

Bugün içinde bulunduğumuz süreçte, 23 Nisan ruhuna karşı, Meclis’i işlevsizleştiren, milli egemenliği tek bir kişiye devreden, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğini değil, kendi koltuğunu düşünen bir iktidarla karşı karşıyayız. Demokrasi ve ulusun egemenliğini korumak sadece belli kurumların değil, AKP diktasına karşı tüm yurttaşların görevidir. Bugün Anadolu da şeker fabrikaları satılıyorsa, bugün tüm kamu kurumları özelleştiriliyorsa, bugün dış politikada yapılan yanlışlar sebebiyle ülkenin ekonomisi kötüye gidiyorsa, bugün hukuk rafa kaldırılıp tek adamın iki dudağı arasında kanunlar çıkıyorsa ve milletin meclisini hükümsüz bırakmaya çalışanlar, milletin oylarının üzerine gölge düşürüp kendilerini meşrulaştırıyorlarsa vatanı savunmak, cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkmak için içinde bulunduğumuz imkan ve şeraiti düşünmeyeceğiz.

Cumhuriyetimizin değerlerine savaş açmış bu yıkım projesine karşı, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukları olarak, bizler, 23 Nisan’ın verdiği sorumlulukla Cumhuriyete, demokrasiye, adalete, insan haklarına, özgürlüklere, Parlamenter sisteme, khk’larla yönetilen değil güçler ayrılığının esas olduğu Hukuk sistemine sahip çıkacak, Haziran direnişinde olduğu gibi 24 Haziran’da da Saray iktidarını halkımızla birlikte yıkacağız.

Cumhuriyet; çocuklarımıza kalmış en büyük miras, en aydınlık gelecektir.

Cumhuriyetimizi, Atatürk ilke ve devrimlerini, ulusal bağımsızlığımızı korumak adına yılmadan, yorulmadan mücadele etmeye devam edeceğiz."

Merve Çalışkan konuşmasını Mustafa Kemal Atatürk'ün şu sözüyle tamamladı : "Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!"

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

NÖBETÇİ ECZANETüm Liste

21 Mayıs 2018

ÇUKUROVA ECZANESİ
0 232 892 81 15
Atatürk Mah. Kızılay Cad. No: 24
HAVA DURUMU
ANKET