GÜNCEL

Uğur Mumcu Selçuk'ta Anılacak

/Uğur Mumcu Selçuk
  

Tarih: 22 Ocak 2020 Çarşamba 19:29

Bu haber 38379 defa okundu

Devrim şehidi Gazeteci Yazar Uğur Mumcu ölümünün 27.yılında Selçuk'ta iki günlük etkinliklerle saygı ve sevgiyle anılacak. 

24 Ocak 1993 tarihinde Ankara’da arabasına yerleştirilen bombayla düzenlenen saldırı sonucu hayatını kaybeden Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğur Mumcu Selçuk’ta anlamlı etkinliklerle anılacak. Anma etkinlikleri 24 Ocak Cuma günü saat 19.30’da “Uğur Mumcu Anma Yürüyüşü” ile İstasyon Meydanı’ndan başlayacak. “Uğur Mumcu Heykeli ” önünde son bulacak yürüyüşün ardından heykel önünde “Susturamazlar” adlı müzik ve şiir dinletisi düzenlenecek.

“BUGÜN NE YAZSAM”

25 Ocak Cumartesi günü ise İstasyon Meydanı Carpouza Cafe Önü’nde 12.00- 17.00 saatleri arasında “UĞUR’LAR Olsun” adlı fotoğraf sergisi düzenlenecek. Sergide faili meçhul cinayetlere kurban giden aydınlar ve gazetecilerle ilgili Cumhuriyet Gazetesi'nin manşetleri yer alacak.

Karanlık bir suikast ile aramızdan ayrılan Devrim Şehidi Gazeteci Yazar Uğur Mumcu için Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler, Selçuk Tiyatro Salonu’nda saat 20.00’de başlayacak, “Bugün Ne Yazsam” adlı tiyatro oyunu ile son bulacak. Uğur Mumcu’nun, “Bir Pulsuz Dilekçe” kitabından esinlenen Cumhuriyet Gazetesi Işık Kansu tarafından yazılan, yönetmenliğini Serkan Baştürk’ün yaptığı oyun Toprak Sahne oyuncuları tarafından sahnelenecek.

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU