SELÇUK

Atatürk Anıtı'nın Önüne Dev Çadır

/Atatürk Anıtı
  

Tarih: 20 Mart 2018 Salı 15:41

Bu haber 3659 defa okundu

1081 İzmir’in Türkler Tarafından Fethi Kutlamaları etkinlikleri kapsamında 24 Mart– 1 Nisan tarihleri arasında Selçuk’ta bir çok etkinlik düzenlenecek. Selçuk'ta düzenlenecek olan etkinlikler kapsamında 24 Mart- 1 Nisan tarihleri arasında Çakabey Kitap Günleri, MFÖ Konseri ve Çakabey’in Selçuk’u Fethi Paneli yer alıyor.

Kutlamalar kapsamında düzenlenecek olan Çakabey Kitap Günleri etkinliği sebebiyle Selçuk Hükümet Konağı yanındaki Atatürk Anıtı'nın bulunduğu meydana, meydanın neredeyse tamamını kaplayan bir çadır kurulması Selçuklular tarafından tepkiyle karşılandı. Atatürk Anıtı önündeki çadırı gören Selçuklular meydanın fotoğraflarını çekerek tepki dolu sözlerle sosyal medyadan paylaşımlar yaptı. 

Selçuklular, "Atamızın önünde yapılan bu terbiyesizliği kınıyoruz ve yetkilileri derhal göreve çağırıyoruz...", "Başka meydan mı kalmadı da Atatürk Anıtı önünde bu yapılıyor? Büyük önderimizi kapatmaya ne çadırlarınız ne de gücünüz yetmez!!!" gibi sözlerle sosyal medya sayfalarında paylaşım yaparak Atatürk Anıtı önüne kurulan çadırın büyük yanlış olduğunu ve yetkililerin bu yanlışı düzeltmeleri gerektiğini dile getirdiler.

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
Doğrucu Davut20 Mart 2018
Garajda minibüslerin fazlaları çıkartıldı, yer açıldı, orası uuygun olabilirdi. Pazaryerinde 8 Eylül Kurtuluş kutlamaları yapılırken cimnastikçiler için kurulan gösteri yerine kurulabilirdi. Keşke biraz daha düşünceli olup herhangi bir spekülasyona mahal bırakılmasaydı. ATATÜRK bu ülkenin çimentosudur, saygısızlığa kimsenin tahammülü olmaz! 24 Mart'a daha var, akıl üstün gelip başka yerine taşınır umarım.
Mehmet 22 Mart 2018
Garajı nasıl boşaltacaksınız acaba? O çadırın oraya yerleşmesi için en az 15-20 aracın çıkması lazım. Cumartesi gibi hareketli bir günde garaj içi koordinasyonu nasıl sağlacaksınız? Bir yanda etkinlik alanı, bir yanda motor sesi, garaj içi trafik... Etkinlikler 24'ünde başlıyor yani Cumartesi günü, pazarcı esnafı nereye koyacaksınız ?
Doğrucu Davut 23 Mart 2018
Burhan Başar20 Mart 2018
Türk Tarih kurumu Atatürk Kültür Merkezi Atatürk Araştırma merkezi Türk dil kurumu bu etkinliğin baş aktörleridir ve bu çadırda yer alacaktır duyrulur
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

NÖBETÇİ ECZANETüm Liste

21 Mayıs 2018

ÇUKUROVA ECZANESİ
0 232 892 81 15
Atatürk Mah. Kızılay Cad. No: 24
HAVA DURUMU
ANKET