SELÇUK

Pamucak'taki Sorun Çözüldü

/Pamucak
  

Tarih: 17 Ağustos 2020 Pazartesi 17:48

Bu haber 32033 defa okundu

Bir süredir Selçuk kamuoyunda gündem olan Pamucak'taki tatlı suyun denizle buluştuğu alanın kapanması sorunu çözüldü.

Efes Antik Kanal projesi kapsamında yürütülen çalışmalardan dolayı tatlı su olarak bilinen balıkçı barınağının denize açılan kısmının kapanması hem tekne sahiplerini sıkıntıya düşürmüş hem de bölgede yaşayan deniz canlılarının hayatını tehlikeye atmıştı. Sosyal medyada da oldukça tartışılan konu Ak Parti Selçuk İlçe Başkanı Selim Girbiyanoğlu'nun girişimleri sonucu çözüldü. Başkan Girbiyanoğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurduğu konu vatandaşlar tarafından büyük takdir topladı. 

Ak Parti Selçuk İlçe Başkanı Selim Girbiyanoğlu'nun kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde; 

"Kıymetli Selçuklu hemşehrilerimiz tarafından tatlı su olarak bilinen, gönüllü balıkçıların teknelerini bağladıkları Pamucak Sahilinin birleştiği noktada bir süredir kum birikintileri nedeniyle balıkçı tekneleri denize açılamıyordu. Bu konuyla ilgili vatandaşlarımızın yoğun talebi üzerine DSİ Bölge Müdürü ile görüşüp konuyu çözüme kavuşturduk. DSİ yetkilileri ve Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın 35 projesinden biri olan Kanal Projesinin müteahhit yetkilisi ile alanda inceleme yaparak temizleme çalışmasını baslattık. Bu durum hem balıkçılarımızın sorununu çözdü hem de deniz canlılarının ölümü engellenmiş oldu.
Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana siz değerli Selçuklu hemşehrilerime söz vermiştik. Biz masa başı yöneticisi değil, ilçemizin her alanında hizmetkarı olacağız. Siz değerli hemşehrilerimle el ele kol kola vererek ilçemize nice güzel hizmetler kazandıracağız."

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU