SELÇUK

Projeye Çevreciler ve Esnaftan Tam Destek

/Projeye Çevreciler ve Esnaftan Tam Destek
  

Tarih: 05 Mayıs 2018 Cumartesi 13:56

Bu haber 443 defa okundu

Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Şirince Türetim Derneği’nin ortak projesi için berber esnafı ile birlikte basın mensuplarına bilgi verildi. Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Vekili Özgür Aydoğan çöpe atılan jiletlerin geri dönüşüm açısından bir kayıp olduğunu söyledi ve bu jiletlerin çöplerde yiyecek arayan hayvanların zarar görmelerine sebep olduğunu ayrıca çöplerden topladıkları ile geçinmek zorunda kalan insanların bu jiletler nedeni ile yaralandıklarına dikkat çekti. Projenin küçük ama önemli ve anlamlı olduğunu söyleyerek kendilerini en çok berber esnafının projeye sahip çıkmasının mutlu ettiğini iletti.

Şirince Türetim Derneği Başkanı Mehmet Kuzu, Çevre Teknolojileri San. Tic.Ltd.Şti (ECOREÇ) firmasından Ziraat Mühendisi Tuba Çelik ve Berber Esnaflarının katıldığı proje tanıtımında konuşan Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Güller, katılımcılara ve gazetecilere projenin gerekli ve güzel bir girişim olduğunu söyledi. SESO yönetim kurulu ve çalışanları bir aile olarak bundan sonrada Selçuk ve Selçuk esnafını ilgilendiren konulara destek vermeye devam edecekleri söyleyen Güller, proje önerisini kendilerine ileten Şirince Türetim Derneği Başkanı Mehmet Kuzu’ya duyarlılığı için teşekkür etti.

Ufak kutucuklar halindeki mekanizmayı Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına teslim eden Şirince Türetim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kuzu, bu kapsamda gerçekleşen toplantıda berber esnaflara proje hakkında detaylı bilgi verdi. Kuzu, "Jiletçek" projesini Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliği ile hayata geçirdiklerini belirterek, berber esnafların geri dönüşüme destek olmaları için çağrıda bulundu. Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odasının desteği ile bu konunun takibini yapacaklarını kaydeden Dernek Başkanı Mehmet Kuzu, Başkan Hayri Güller'e katkılarından dolayı teşekkür etti.

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

NÖBETÇİ ECZANETüm Liste

21 Mayıs 2018

ÇUKUROVA ECZANESİ
0 232 892 81 15
Atatürk Mah. Kızılay Cad. No: 24
HAVA DURUMU
ANKET