SELÇUK

Selçuk Halkı Hizmet Bekliyor

/Selçuk Halkı Hizmet Bekliyor
  

Tarih: 22 Temmuz 2020 Çarşamba 18:37

Bu haber 33687 defa okundu

Selçuk halkı son yerel seçimlerde verilen sözlerin tutulmasını bekliyor. 2019 yılı mart ayında yapılan son yerel seçimlerin üzerinden 1,5 yıl geçmesine rağmen seçim vaatleri olan yeni hastane binası, TOKİ ve ilçe garajı yapımları hala tamamlanmadı. Halk hastane ve TOKİ için iktidar partisinden olumlu bir açıklama beklerken, garaj inşaatı için de yerel iktidar olan CHP’den açıklama bekliyor. Özellikle garaj inşaatının yarım bırakılmasından şikayetçi olan vatandaşlar, seçim temeli olarak atılan ve sonradan yarım bırakılan işlerden dolayı rahatsızlıklarını dile getiriyorlar.

8 YILDIR KONULUŞUYOR

Yaklaşık 8 yıldır yapımı için çalışılan ve her seçim öncesi birçok olumlu açıklama ile inşaatının hemen başlayacağı söylenen hastane için hala somut bir adımın olmayışı vatandaşların tepkisine neden oluyor. Hastane yapımı için yer konusu da tartışma konusu olmuş ve Tarımsal Sanayi Alanı yakınındaki yer için kamuoyunda olumsuz görüşler belirtilmişti. Tüm bu olumsuz görüşlere rağmen yer konusunda hükümet geri adım atmamış ve burada hastane yapılacağını belirtmişti. Hemen her seçim öncesinde hastanenin proje resimleri basınla paylaşılmış ve kalabalık toplantılarla hastane için ‘Başlıyoruz, hayırlı olsun’ denilmişti. İzmir’in hemen her ilçesinde modern hastaneler yapılmış ve hizmete başlamışken, Selçuk’ta hala somut bir adımın olmaması tepkilere yol açıyor. Mevcut hastane binasının halka hizmet konusunda yeterli olmadığı her kesim tarafından bilinirken, yapılacak olan yeni hastanenin neden bu kadar geciktiğine kimse anlam veremiyor.

TOKİ’DE UMUTLAR TÜKENİYOR

Hükümetin en önemli projeleri arasında olan ve bir çok il ve ilçede uygulanan, dar gelirli ailelerin ev sahibi olmasının hedeflendiği TOKİ projesi de Selçuk’un sorunu haline geldi. Yine son yerel seçimde meydanlarda seslendirilen TOKİ için, hala yer dahi net olarak belirlenmiş değil, belirlendiyse halkla paylaşılmış değil. İlk etapta 1000 konut için başvurular alınmış, sonrasında ise 200 konut için daha kura çekimi yapılmış ve ödemeler alınmıştı. Geçen 18 aylık süreye rağmen hala küçücük bir yol kat edilmedi. TOKİ için başlarda çok umutlu olan vatandaşlar şimdilerde ödedikleri paraları nasıl geri alabileceklerini konuşur hale geldiler. Ev kredilerinin çok uygun koşullara geldiği şu günlerde fırsatı kaçırmak istemeyen vatandaşlar, TOKİ konusunda net bir bilgi edinmek istiyorlar.

GARAJ KADERİNE TERK EDİLDİ

Hastane ve TOKİ söylemleri arasında temeli atılan ve vatandaşı heyecanlandırın yeni garaj projesi de seçimin bitmesiyle birlikte adeta kaderine terk edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan garaj inşaatı yerel seçimlerden sonra yapım aşamasında bekletiliyor. İnşaatı yüklenen firma çevresine ödeme yapılmadığı için işin sonlandırıldığını söylüyor. Ancak neden ödeme yapılmadığı ve yaklaşık olarak yarının tamamlandığı garajın neden çürümeye terk edildiğini kimse bilmiyor. Mevcut garajın çok eskimiş olması ve ihtiyaca cevap verememesi nedeniyle ihtiyaç duyulan yeni garaj inşaatının yapılıp yapılmayacağı yada ne zaman yapılacağı konusunda yetkililer sessiz kalıyor. Vatandaş hizmet beklerken yetkililerin bu sessizliğinin nereye kadar süreceği ise merak konusu.

Kaynak: GÜNDEM

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
Vatandaş Rıza22 Temmuz 2020
Acele etmeyiniz 'Martin sonu bahardir" baharı beklemeye devam ediniz Toki fokurdar ama pişmez herkes layık olduğu gibi yönetilir...
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU