SELÇUK

Vefa Ülgür Yapılandırma Müjdesini Açıkladı

/Vefa Ülgür Yapılandırma Müjdesini Açıkladı
  

Tarih: 17 Temmuz 2020 Cuma 15:26

Bu haber 34515 defa okundu

Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla kooperatife borçlu olan esnafa müjde verdi. Ülgür yaptığı açıklamada, 30 Haziran 2020 tarihinden önce borcu olan esnafların gecikme faizlerinin silineceğini ve ana para borçlarının yüzde 10 faiz ile 24 aya kadar taksitlendirileceğini aktardı.

Hüseyin Vefa Ülgür'ün kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde; 

Sevgili esnaf dostlarım. Covid 19 salgını nedeni ile zor bir dönemden geçmekteyiz. Esnaf kefalet kooperatifleri olarak bu zor dönemde ssnafımızın yanında olmaya çalıştık ve çalışmalarımız devam etmektedir. Kooperatifimizin Halk Bankası aracılığı ile kredilendirme çalışmaları en üst seviyede ve olumlu bir şekilde yürümektedir. Üst limit olarak yılda yüzde 4,5 faiz oranı ile 225.000 TL ye kadar kredi sağlamakta ve çalışmalarımız sürmektedir. Kooperatifimiz salgın süreci nedeni ile yaşanan ekonomik sıkışıklığı gidermek amacı ile Bölge Birliğimiz ve Genel Merkezimizin ortak çalışmaları sonucunda 30 Haziran 2020 tarihinden önce borcu takibe düşmüş borçlularımızın; ödeme tarihi sonrasındaki geçmiş gün faizlerini silme karar ve yetkisi kooperatiflerimize verilmiştir.

Bu karar kooperatifler kanunu hükümlerince San. Tic. Bakanlığımız tarafından uygun bulunmuştur. Kooperatifimiz ; 17 Temmuz 2020 tarihli yönetim kurulu kararı ile 30 Haziran 2020 tarihinden önce borcu olan esnaflarımızın gecikme faizlerini silecektir. Yine kooperatifimiz Ana para borcu olan ortaklarımızın borçlarını yıllık yüzde 10 faiz ile 24 aya kadar taksitlendirme kararı almıştır. İşlemler 20 Temmuz 2020 de başlayıp, 31 Ağustos 2020 tarihinde son bulacaktır. Uygulama esasları ile daha geniş bilgilendirme Koop. avukatları ve kooperatif yetkililerince verilecektir. Saygılarımla

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
Esnaf18 Temmuz 2020
Sayın başkan tebrikler çok güzel can suyu esnafa siz yine dikkatli olmalısın çünkü sizin desteğiyle gelenler önce size cephe aldilar aman ha!!!
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU