SPOR

Marmaris'ten Selçuk'a Selçuk'tan Manisa'ya Pedallayacaklar

/Marmaris
  

Tarih: 22 Eylül 2018 Cumartesi 11:21

Bu haber 1287 defa okundu

54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için hazırlıklar son aşamaya geldi.

54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için hazırlıklar son aşamaya geldi. 
Bu yıl World Tur kapsamında ikinci, toplamda da 54. kez düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu hakkında bilgi veren Türkiye Bisiklet Federasyon Başkanı Erol Küçükbakırcı, turun güzergahında değişikliğe gidildiğini ve Dünya Turu seviyesindeki yarışın startının ilk kez Konya’dan verileceğini açıkladı. Konya’nın bisiklet sporundaki önemine işaret eden Erol Küçükbakırcı, "Konya aynı zamanda bir bisiklet kentidir. Aynı zamanda Türk Milli Takımı’na en çok bisikletçi yetiştiren bir kent olmanın gururunu yaşamaktadır. 485 kilometre bisiklet yoluna sahip Konya, New York’tan sonra en fazla bisiklet yoluna sahip şehirdir. Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ilk kez Konya’dan start alacak" diye konuştu. 

İKİ ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK 
Başkan Küçükbakırcı, etaplarda yapılan ikinci önemli değişikliğin, turun Bursa’dan geçmesi olduğunu belirtti. Turda dünyanın en seçkin bisikletçilerinin geleceği müjdesini veren Erol Küçükbakırcı, "Cumhurbaşkanlığı Turu’nda sporcularımız yine Milli Takım adı altında koşacak” dedi. 
6 etaptan oluşan 54. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (TUR OF TURKEY 2018) etaplarını ise şöyle: 

1. Etap Konya - Konya / 9 Ekim // 149.7 km
2. Etap Alanya -Antalya / 10 Ekim // 154.1 km
3. Etap Fethiye - Marmaris / 11 Ekim // 137 km
4. Etap Marmaris-Selçuk / 12 Ekim // 206.7 km
5. Etap Selçuk - Manisa / 13 Ekim // 136.5 km
6. Etap Bursa - İstanbul / 14 Ekim // 166 km

4. ETAP MARMARİS-SELÇUK

5. ETAP SELÇUK-MANİSA

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU