SPOR

Selçuk Efes Spor Ligden Çekildi

/Selçuk Efes Spor Ligden Çekildi
  

Tarih: 18 Ocak 2018 Perşembe 13:54

Bu haber 1289 defa okundu

İzmir Süper Amatör Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Selçuk Efes Belediyespor, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile ligden çekildiğini duyurdu

Süper Amatör Ligde mücadele eden Selçuk Efes Belediyespor, sosyal meyda üzerinden “SÜPER AMATÖR LİGDEN ÇEKİLDİK” yazısını paylaşarak ligden çekildiğini duyurdu. Ligde oynadığı 15 maçın tümünü kaybeden ve kalesinde 108 gol gören Selçuk Efes Belediyespor, ilk kez bu derece sıkıntılı bir sezon yaşadı. Aldığı sonuçlarla ligin son sırasında 0 puanı bulunan Selçuk Efes Belediyespor'un, bir alt lige düşmesine kesin gözüyle bakılıyordu.

Takımın Antrenörü Mehmet Çıtak konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çıtak, “U17 takımı ile mücadele eden takımımız, hem Süper Amatör Ligde hemde U17 liginde mücadele etmenin zor olacağını ve bu nedenle böyle bir karar aldığımızı belirtmek isterim”dedi.

Hedef: 3. Lig

2015 yılında büyük bir başarı göstererek Süper Amatör Lig'e yükselen Selçuk Efes Spor, konvoy ve tezahürat eşliğinde ilçeye gelmişti. İstasyon meydanında alkışlarla karşılandılar. Selçuk Eski Kaymakamı Ayhan Boyacı, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ve Efes Spor taraftarları renkli görüntüler eşliğinde kutlama yapmışlardı. Burada bir konuşma yapan Zeynel Bakıcı: "Ben sporcularımızı yürekten kutluyorum. Şimdi Play Off' u tamamladık ve Süper Amatördeyiz. İnşallah Süper Amatörde de başarılı olup BAL Ligine çıkacağız. Başarma ruhu vardı, kazanma azmi vardı. Herkes bunu yerine getirdi ve çok büyük bir sonuç elde ettik. Ama hedef belli, önce BAL sonra 3.Lig" demişti. 

Selçuk Efes Belediyespor Oldu

Efes Spor'un Süper Amatör Lig'e yükselmesinin ardından kulübe destek olacağını açıklayarak hedefi 3. lig olarak belirleyen Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı'nın önerisiyle Selçuk Efes Spor'un adı Selçuk Efes Belediyespor olarak değiştirilmişti. O günden bu yana Selçuk Efes Spor her geçen gün büyük maddi sorunlar yaşayarak zorluklar içerisinde mücadele etmeye devam etti. Yaşanan sorunlar gittikçe büyüyünce Selçuk Efes Belediyespor bu yıl mücadele ettiği Süper Amatör Lig'de tarihinin en başarısız dönemini geçirdi. 

"Süper Amatör Lig'den Çekildik. Hedef 3. Lig Diyenler Nerede"

Yaşanan maddi sıkıntılar, alınan kötü sonuçlar sonrası Selçuk Efes Belediyespor Ligden çekilme kararı aldı. Ligden çekilme kararı alan Selçuk Efes Spor sosyal medya üzerinden duyuru yapıtı. Yapılan duyuruda 2015 yılında yapılan açıklamalara gönderme yapılarak Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı'ya tepki gösterildi. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada: "Süper Amatör Lig'den Çekildik. Hedef 3. Lig Diyenler Nerede" yazıldı.

"Yazıklar Olsun"

Yaşanan bu gelişme ile ilgili Efes Spor taraftar grubundan da tepki yükseldi. Sosyal medya üzerinde oluşturulan "Efes Spor Taraftar Grubu" adlı sayfadan "YAZIKLAR OLSUN!!!" başlığı ile tepki gösterildi. 

Efes Spor Taraftar Grubunun sosyal medya üzerinden paylaştığı tepki mesajı şu şekilde: 

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

NÖBETÇİ ECZANETüm Liste

21 Mayıs 2018

ÇUKUROVA ECZANESİ
0 232 892 81 15
Atatürk Mah. Kızılay Cad. No: 24
HAVA DURUMU
ANKET