SİYASET

AK Parti Selçuk'ta Başterzi Dönemi Başlıyor

/AK Parti Selçuk
  

Tarih: 24 Mart 2018 Cumartesi 13:01

Bu haber 1048 defa okundu

Osman Başterzi, 202 delegenin oyunu alarak AK Parti İlçe Başkanlığına seçildi.

Birçok delegenin isteği üzerine AK Parti 6.Olağan Kongresine aday oldoğunu açıklayan Osman Başterzi, 202 delegenin oyunu alarak AK Parti İlçe Başkanlığına seçildi.

Belediye Efes Tiyatro Salonunda gerçekleşen seçimlere oldukça yoğun katılım sağlandı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği kongreye AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, AK Parti İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, İzmir ve çevre İlçelerden gelen parti yöneticileri ve çok sayıda partililer katıldı.

Yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verilirken, konuşmacılar her iki adaya da başarılar dilediler. Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Saat 21:30'a kadar devam eden oy kullanma işleminin ardından sayıma geçildi.

421 delegesi bulunan AK Parti İlçe Teşkilatının 6. Olağan Kongresinde 385 dele oy kullandı. İki aday ile girilen seçimlerde mevcut ilçe Başkanı Sema Yeşilçimen Beyaz, Osman Başterzi ise Sarı Listeyle yarıştı.

Buna göre Sarı Liste ile seçimlere giren Osman Başterzi, 202 Delegenin oyunu alarak AK Parti Selçuk İlçe Teşkilatının yeni Başkanı oldu. Öte yandan seçimlere Beyaz Liste ile giren Sema Yeşilçimen ise 180 oy aldı.

Osman Başterzi Başkanlığındaki Sarı Listede yer alan isimler şöyle:

Mustafa Albaş, Halil Düztaş, Hasan Öznur, Orhan Karagüzel, Gürsel Okumuş, Gülsevim Tahtakaya, Yaşar Elbeyi, Bayram Bozdemir, Uğur Gökmen, Erdoğan Elibol, Gülderen Aydın, Osman Fethi Uygur, Hasan Arabacı ve Dursun Kağı…

Yedek Üyeler

Mustafa Kara, Ezgi Doğan, Özgül Kabadayı, Osman Günaydın, Canan Karaman, Sevil Dabanca, Muharrem Özkoca, İslam Öktem…

İL KONGRE DELEGELERİ

Osman Başterzi, Orhan Karagüzel, Bayram Bozdemir, Ziynet Arabacı, Rabbani Kurudal, Mehmet Durmuş, Hamdi Odabaş, Halil Taşpınar…

YEDEKLER

Ali Kara, İbrahim Erol, Fatma Kanmaz, Salimbey Ergün

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
Oğuz24 Mart 2018
Hayırlı olsun,daha güzel bir Selçuk ve daha mutlu Selçuklular görmek dileğiyle.
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

NÖBETÇİ ECZANETüm Liste

21 Mayıs 2018

ÇUKUROVA ECZANESİ
0 232 892 81 15
Atatürk Mah. Kızılay Cad. No: 24
HAVA DURUMU
ANKET