SİYASET

Ak Parti Selçuk'ta Şok Gelişme

/Ak Parti Selçuk
  

Tarih: 24 Mart 2018 Cumartesi 15:34

Bu haber 1591 defa okundu

Adalet ve Kalkınma Partisi Selçuk İlçe Teşkilatı 6. Olağan Kongresi'nde dün (23.03.2018) Osman Başterzi 202 oy, mevcut başkan Sema Yeşilçimen 180 oy almış, Başterzi AK Parti Selçuk'un yeni ilçe başkşanı seçilmişti. Ak Parti İzmir İl Teşkilatı'nda partinin adayının karşısına çıkarak Selçuk'ta seçimi kazanan Büyükşehir Meclis Üyesi Osman Başterzi flaş bir karar aldı. Başterzi, İl Başkanı Şengül ile görüşerek istifa etmek istediğini belirtti. 

Selçuk’ta dengeleri değiştiren kongre sonucunun ardından yeni ilçe başkanı Başterzi, devir teslim olmadan flaş bir karar aldı. Başterzi, İl Başkanı Aydın Şengül ile görüşüp “gerekirse istifa ederim” mesajını verdi. Başterzi, genel merkezin önerisini ve kararını ciddiye alacağını belirtirken, yaşananlar Selçuk kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Parti geleneğinin üstünde bir davranışta bulunmayacağını belirtti. Gün içerisinde yaşanan bu gelişmenin ardından sürecin önümüzdeki haftasonuna kadar netleşeceği öğrenildi.

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

NÖBETÇİ ECZANETüm Liste

21 Mayıs 2018

ÇUKUROVA ECZANESİ
0 232 892 81 15
Atatürk Mah. Kızılay Cad. No: 24
HAVA DURUMU
ANKET