SİYASET

Ak Parti İzmir'de Değişecek Başkanlara Talimat

/Ak Parti İzmir
  

Tarih: 10 Şubat 2020 Pazartesi 17:36

Bu haber 38754 defa okundu

22 Şubat’ta ilçe kongreleri başlayacak olan Ak Parti İzmir Teşkilatı’nda ilçe başkanları ardı ardına yaptığı “aday değilim” açıklaması dikkat çekti. Torbalı İlçe Başkanı Hasan Akbıyık’ın kongrede aday olmayacağını açıklamasının ardından Buca ilçe Başkanı Ali Boyla ilçe kongresinde aday olmayacağını açıkladı. Açıklamaların Ödemiş İlçe Başkanı Şerif Delibalta, Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş ve Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş ile devam edeceği öğrenildi. Açıklama yapılan ilçelerin 4’ünün daha önce Ak Parti’de olan ve kaybedilen belediyeler olması dikkat çekiyor. Hatırlanacağı üzere daha önce de seçimi kaybeden 5’inci ilçe olan Menderes’te de başkan değişikliği olmuştu.

Ak Parti Selçuk İlçe Başkanı Halil Düztaş'tan beklenen açıklama geldi.

Halil Düztaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada kongrede aday olmayacağını duyurdu.

İşte Halil Düztaş'ın açıklaması;

"Değerli dava arkadaşlarım,
Dostlarım;

Biz; vatan ve milletimiz, bayrağımız ve devletimiz için yola çıkmış, çalışan neferleriz. 1 buçuk yıldır yürüttüğüm Selçuk ilçe başkanlığı görevi bu yolda bana sunulmuş fırsattır, milletimize hizmet etme makamlarından sadece biridir. Hepimiz iyi biliyoruz ki; bizim yolumuz, yenilenme ve gelişmeyi beraberinde getirir. Önümüzdeki dönemde; bu anlayış ve inançla yeniden aday olmayacağımı duyurmak isterim. Bizim davamızda as'lolan, 'gönüllülüktür', 'gönüllere girmektir'... Hiçbir şartta davamızdan dönmeyiz, vazgeçmeyiz. Yeni dönemin hayırlar getirmesini ve görev alacak dava arkadaşımın başarılarını diliyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun..."

Açık Fark Yiyen İlçeler de Değişecek

Öte yandan GERÇEK HABERCİ’nin daha önce dile getirdiği “genel merkez tarafından hazırlanan rapora göre belediyeyi kaybeden ya da kazanma ümidi ile seçime girilen ama açık fark yenilen ilçeler de değişecek” iddiası Buca İlçe Başkanı Ali Boyla’nın aday olmayacağını açıklaması ile yeniden gündeme geldi. Buca dışında seçimde hezimet yaşanan, Karabağlar, Konak, Bayraklı ve Bornova ilçelerinin de benzer şekilde açıklama yapacağı parti kulislerinde konuşuluyor.

Kandemir’mi istedi?

GERÇEK HABERCİ’nin edindiği bilgilere göre; Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir beraberinde Ege Bölge Koordinatörü olan Manisa Milletvekili Murat Baybatur, İzmir Koordinatörleri Kütahya Milletvekili Ahmet Tan ve Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir’in de olduğu heyetle İzmir’e yaptığı ziyaret sonrası yapılan bu açıklamalar gözleri Genel Merkeze çevirdi. Söz konusu talimatın Ak Parti Genel Merkezi’nin bu konudaki kararının Kandemir tarafından il başkanlığına onların da adı geçen ilçe başkanlarına ilettiği, "aday olmayın açıklaması yapın" dediği ileri sürüldü.

Haber / Kaynak: Pelin ÇALIŞKANELLİ/GERÇEK HABERCİ/ÖZEL HABER

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
Ak gençlik10 Şubat 2020
Selçuk ilçesi için Halil Düz taş elinden geldiği kadar çalıştı parti örgütü olarak seçimlerde emek verdi bu partide alanda seçimlerde ve her zaman çalışan emek sarf eden kadın kolları başkanı Ziynet ARABACI ilçe başkanı olarak ideal bir isim olduğunu düşünüyoruz hayırlısı
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU