SİYASET

Aydın Şengül; "Zamanlaması Açısından Oldukça Manidar"

/Aydın Şengül; "Zamanlaması Açısından Oldukça Manidar"
  

Tarih: 20 Mart 2019 Çarşamba 17:14

Bu haber 2526 defa okundu

İzmir'in Selçuk ilçesinde, AK Parti Belediye başkan adayı Osman Başterzi, silahlı saldırı sonucu yaralandı.
Seçim çalışmalarının ardından evine döndüğü sırada silahlı saldırıya uğrayan Cumhur İttifakı başkan adayı Osman Başterzi'nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

SAĞLIK DURUMU İYİ
Sol ayağından yaralanan Başterzi'yi o sırada bir arkadaşını evine bırakırken tesadüfen olay yerinin önünden geçen Muhsin Kasapoğlu aracıyla vakit kaybetmeden Selçuk Devlet Hastanesine götürdü. Başterzi burada yapılan ilk müdahalenin ardından İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Burada gerekli sağlık tetkikleri yapılan Başterzi'nin sağlık durumu iyi.

Öte yandan, olayı gerçekleştiren A.Y, olaydan kısa süre sonra polis merkezine giderek teslim oldu. Olayla ilgili tüm detayların araştırıldığı belirtildi.

ADAYLAR OLAYI KINADI
Olayı öğrenen Selçuklular gece hastaneye akın etti. CHP ve İYİ Parti'nin başkan adayları da Selçuk Devlet Hastanesi önünde MHP ve AK Parti ilçe başkanlarıyla birlikte kalabalığa sükunet çağrısı yaptı. 
İlçe başkanlarıyla birlikte her iki adayda olayı şiddetle kınadıklarını belirterek, Başterzi ailesine ve AK Parti teşkilatına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

OSMAN BAŞTERZİ'DEN AÇIKLAMA

Yaşadığı silahlı saldırı sonucunda sol dizinden yaralanan Osman Başterzi sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Başterzi yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Sevgili hemşehrilerim, Öncelikle hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Uğradığım silahlı saldırı nedeniyle, maalesef bir süre sizlerle bir arada olamıyacağım. Çok sevdiğim siz değerli hemşehrilerime, hastane yatağından sesleniyorum. Seçim öncesi bu menfur saldırıyı planlayanlar, beni korkutabileceklerini ve beni sizlerden ayırabileceklerini sanıyor. Ama yanılıyorlar. Daha saldırının üzerinden bir gün bile geçmeden bunun siyasi bir malzeme yapılmasını üzüntüyle izlemekteyim. Ben, bugünlere Selçuklu kardeşlerimin desteğiyle geldim. En zor zamanlarımda, onların gücüyle ayakta durdum. Mutluluğumu da üzüntü mü onlarla birlikte yaşadım. Selçuklu kardeşlerim benim ümidim, umudum ve enerjim oldu. Şimdi çok şey borçlu olduğum Selçuk halkından beni hangi saldırı ayırabilir? Hangi güç beni Selçuk'tan koparabilir ? Zamanlama açısından oldukça manidar olan bu saldırı sadece bana yapılmış bir saldırı degil, Selcuk halkının iradesine yapılmış bir saldırıdır. Bize kurşun sıkanlara en güzel cevabı, inaniyorum ki Selcuk halkı verecektir. Biliyorum ki; Ben sahada olmasam da Selçuk'ta binlerce Osman Başterzi var. Bir operasyon geçirip, kısa sürede yeniden aranıza döneceğim inşallah. Bu süre içinde, partimizin cefakar mensuplarının, kıymetli dava arkadaşlarımın, benim yokluğumu aratmayacağından kuşkum yoktur. Hepinize Allaha emanet ediyorum, dualarınızı benden esirgemeyin."

DAĞ VE ŞENGÜL'den AÇIKLAMA

Selçuk Belediye Başkan Adayı Osman Başterzi’nin gece yarısı silahlı saldırıya uğramasına değinen Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ konuyla ilgili açıklama yaptı. Dağ; “Siyasi bir olay değil. Osman Bey seçim çalışması sonrası evine giderken silahlı saldırıya uğramış. Seçim dönemi olması sebebiyle düşündürücü. Siyasi tarafı olan bir olay değil. Seçime çok az bir zaman kaldı. Hem kendi teşkilatlarımızı hem gönüldaşlarımızı provokasyonlara karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Cumhur İttifakı AK Parti Selçuk Belediye Başkan Adayı Osman Başterzi’nin seçim çalışmasının ardından evine girerken silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili açıklama yaptı. Başterzi’ye yapılan saldırının kendilerini çok üzdüğünü söyleyen Şengül, “Türkiye, bir hukuk devletidir. Kimse, eşkıya gibi hareket edip, kendi kafasına göre adalet sağlamaya çalışamaz. Yaşanan bu olay, basit bir alacak verecek meselesinden ibaret değildir. Seçimlere çok kısa bir süre kala meydana gelen bu saldırı, zamanlaması açısından da oldukça manidar” dedi

Öte yandan Osman Başterzi'ye yapılan saldırının ardından Cumhur İttifakında bulunan AK Parti Selçuk İlçe Teşkilatı ve MHP Selçuk İlçe Teşkilatı ortak bir basın açıklaması yaptı. Ak Parti Selçuk İlçe Binası'nda yapılan açıklamada İlçe Başkanı Halil Düztaş'ın yaptığı açıklamada yapılan saldırının zamanlama açısından manidar olduğu vurgulandı. Yapılan açıklama şu şekilde; 

Adayımız Sayın Osman Başterzi dün gece saat 00,30 sıralarında evinin önünde alçakça bir silahlı saldırıya uğramıştır. Bu alçak saldırıyı düzenleyen kişi emniyet güçlerine teslim olmuştur. Emniyet güçleri tarafından bu olayın en derin noktalarına kadar araştırılacağına, suçlunun ve varsa bağlantılarının adalete teslim edileceğine inancımız tamdır. Osman Başterzi çocukluk yıllarından bu yana Selçuk'un en çok sevilen esnaflarının başında gelmiş, hayatı boyunca tek bir karıncayı dahi incitmemiş bir insandır. Ticaret hayatı ve tüm hayatında ahlaklı olmayı ilke edinmiş Selçuklu hemşehrilerimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir. Zamanlama yönünden manidar olduğunu düşündüğümüz bu saldırı yalnızca Osman Başterzi'ye değil, tüm Selçuk'a ve onun nezdinde Türk demokrasisine yapılmıştır. Bu konu kamuoyuna yansıdığı gibi basit bir alacak verecek meselesi değildir. Bu alçakça saldırıyı yapan şer odakları bilmelidir ki demokrasiye sıkılan bu kurşun bizleri yolumuzdan döndürmeyeceği gibi kararlı davamızda bizleri daha da perçinlemiş, haklı yürüyüşümüzde tek ses, tek yürek olmamızı sağlamıştır. Bu inanç ve kararlılıkla 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Cumhur İttifakını zafere taşımak için çalışmalarımız durmadan ve artarak devam edecektir. Konu yargıya intikal etmiştir. Konunun tüm detaylarıyla sonuna kadar takipçisi olacağımızı hatırlatır, zamanlama yönünden oldukça manidar olduğunun altını çizmek isteriz." 

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU