SİYASET

CHP'li Gençlerden 6 Mayıs Açıklaması

/CHP
  

Tarih: 05 Mayıs 2018 Cumartesi 18:42

Bu haber 2179 defa okundu

CHP Selçuk Gençlik Kolları 6 Mayıs 1972 yılında idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın ölüm yıl dönümü nedeni ile ilgili basın açıklaması yayınladı. CHP Selçuk Gençlik Kolları Başkanı Yakup Çanbaz tarafından yapılan basın açıklaması şu şekilde; 

Türkiye tarihine büyük bir kara leke olarak düşen 6 mayıs 1972 yılında Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan üç devrimci genç, üç fidan fikirleri yüzünden idam edildiler.

Yaşanan gençlik cinayetlerinin en korkutucu olanı hukukun eliyle devlet tarafından yapılan, anayasal düzeni yıkmaya kast etmek iftirası ile idam edilen  üç fidanın yani Deniz’in, Yusuf’un, Hüseyin’in cinayetidir. Bu gençler anayasal düzeni yıkmak bir kenara dönemin anayasasının uygulanmaması ve anayasada var olan hakların kullandırılmamasını eleştirmektedirler. Denizler ülkede hak ve özgürlüklerden yana faşizmin karşısında olan gençlerdir. Bugün Deniz’ler ülkenin dört bir yanında filizlenen umuttur, iradedir, cesarettir, haykırıştır. Bu üç fidanı idam edenlerin güçleri fikirlerini yok etmeye yetmemiştir.

Denizlerin yürüyüşü Mustafa Kemal’in yürüyüşüdür. Tam bağımsız Türkiye yürüyüşüdür. Biz Cumhuriyet Halk partili gençler Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda Deniz’lerin izinde faşizme ve emperyalizme karşı olan yürüyüşümüze devam edeceğiz.

Deniz’i, Yusuf’u, Hüseyin’i ve tüm devrim şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

NÖBETÇİ ECZANETüm Liste

21 Mayıs 2018

ÇUKUROVA ECZANESİ
0 232 892 81 15
Atatürk Mah. Kızılay Cad. No: 24
HAVA DURUMU
ANKET