SİYASET

Gençlik Kolları Kongreye Gidiyor

/Gençlik Kolları Kongreye Gidiyor
  

Tarih: 12 Şubat 2020 Çarşamba 11:06

Bu haber 38497 defa okundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları’nın 16. Olağan Kurultay takvimi işliyor. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz tarafından il ve ilçe başkanlıklarına gönderilen yazıyla kurultay takvimi duyurulmuştu. Emre Yılmaz’ın 31 Aralık 2019 tarihinde gönderdiği yazıda, “CHP tüzüğünün 27. maddesi B fıkrası uyarınca; Gençlik Kolları Genel Başkanı’nın çağrısı üzerine ‘16. Olağan Gençlik Kolları Kongre Takvimi’nin başlatılmasına karar verilmiştir. denildi.

Yapılan açıklamaya göre CHP Gençlik Kolları kongre takvimi 31 Aralık 2019’da başladı. 6 Ocak 2020’de ise Gençlik Kolları Genel Sekreterliği tarafından muhtarlık esasına göre düzenlenmiş üye çizelgeleri il ve ilçe başkanlıklarına gönderildi.

İLÇE VE İL KURULTAY TARİHLERİ

27 Ocak’ta başlayan Gençlik Kolları ilçe kongreleri kapsamında CHP Selçuk Gençlik Kolları da 15 Şubat'ta sandık başına gidecek. 15 Şubat'ta kongreye gidecek olan CHP Selçuk Gençlik Kolları'nda mevcut Başkan Tuğrul Kaplan'ın tekrar aday olacağı ve başka bir adaylık açıklamasının yapılmadığı öğrenildi. 

CHP Gençlik Kolları İlçe Kongreleri 1 Mart’ta sona erecek. 7 Mart’ta başlayacak gençlik kolları il kongreleri takvimi 5 Nisan’a kadar sürecek. İlçe ve il kongrelerinin tamamlanmasıyla birlikte Gençlik Kolları genel başkanlığı, 16. Olağan Kurultay’ın tarihini belirleyecek.

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU