SİYASET

Levent Görür MHP Selçuk'u Yalanladı

/Levent Görür MHP Selçuk
  

Tarih: 13 Şubat 2019 Çarşamba 12:06

Bu haber 4765 defa okundu

Geçtiğimiz günlerde MHP Selçuk'un İyi Parti Selçuk Belediye Başkan Adayı Levent Görür'ün eşi ve Memiş Esener'i hedef alan sert açıklamasının ardından İyi Parti kanadından belgeli açıklama geldi.

MHP Selçuk İlçe Teşkilatı Resmi Sosyal Medya hesabından yapılan açıklamada "İyi Parti belediye başkan adayı Levent GÖRÜR’ün eşi ve Memiş ESENER olmak üzere başka siyasi partilere çalışan ve hala MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’inde üyeliği olanları partimizden istifaya davet ediyoruz." denilmişti.

Yapılan bu açıklamanın ardından İyi Parti Selçuk Belediye Başkan Adayı Levent Görür, eşinin adı geçen konuyla ilgili yargıtaydan alınan üyelik evrağıyla birlikte açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada eşinin herhangi bir siyasi partiye üye olmadığını söyleyen Görür ayrıca şunları kaydetti; "Ben Selçuk'u yönetmeye talibim. Böyle küçük işlerle uğraşacak vaktim yok." dedi.

İşte O Belge:

Öte yandan MHP Selçuk İlçe Teşkilatı'nın açıklamasında adı geçen ve istifaya davet edilen diğer isim olan Memiş Esener'de şahsi sosyal medya hesabından istifa etmeyeceğini belirterek bir açıklama yayınladı. Memiş Esener'in yaptığı açıklama şu şekilde;

İSTİFA MI? ET-Mİ-YO-RUM.
Bugüne kadar almış olduğumuz Ülkücü terbiye gereği sustum. 12 Yaşımda girdiğim kutsal ocağa ve üyesi bulunduğum partimin kurumsal kimliğine zarar vermemek için bazı şeyleri sineye çektim. Biz sustukça birileri sandı ki bu çocuk sindi gerçekleri söylemeyecek. Kimse heveslenmesin, kolumuz kanadımız kırılmış, can evinden vurulmuş olabiliriz, ama hala hayattayız. Üç beş siyasi cambazla var olmadık, üç beş siyasi cambazla da yok olmayacağız. 
Biz Siyasi kimliğimizi parti üyelik formlarından almadık ve ülkücü olduğumuzun ispatını da kağıt kaleme muhtaç bırakmadık... Bizim duruşumuz ve varlığımız ideolojimizi fikrimizi ülkümüzü alenen ortaya koyar. Geçmişinde geçmişim olan bir siyasi kurumun kişi isimleri ile açıklama yaparak naçizane şahsımızın adını anmasının da üzüntüsü ayrıca saklıdır. Kendisini sıfata muhtaç hisseden şahısların ülkücü sıfatımızı sorgulama hakkı yada haddi olamaz.
Ülkücülük MHP de oluyorsa Akepe 'nin adayına oy verdiğinizde siz ülkücü olmuyor musunuz diye bir çelişki geliyor insanların aklına... Rahmetli Başbuğun sözü, cümleleri bizde emirdir. Aklımızın erdiği ilk günden beri bu davanın içinde yer aldık ve ülkücülük kavramından da hiç uzaklaşmadık. Bunun ispatını yapmayı kendime ar olarak görüyorum. Ancak bizler Başını ülkücünün çekmediği hiç bir davada yer almamayı da çok iyi biliriz. Bizler ülkücülere fatiha bilmez diyenler ile Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alanlar ile yan yana kol kola olmayı da kendimize ar sayarız... Ve şunu kimse unutmasın... Kraldan fazla kralcılık yapılmaz.. Kral ölür ama kralcılar kralın soytarısı olarak kalır...
Unutmayın! Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve faziletiyle yetişmiş bütün ülkücüler çok iyi bilir ki, yancılık ve tavizle koltuk kapılabilir; ama ülküsüz ve ruhsuz, asla ülke yönetilemez. Sahi Ruhumuzu kaybettikten sonra belediyelerin topunu alsak ne yazar ki.
Anlamda hiç bir güç ve tavır beni MHP'den ayırıp koparamaz. Ama alan için aynı hassasiyetim yok. Nasıl anlarsanız anlayın... Sizin hiç bir ölçüye uymayan garip ve garabet tercihlerinizin peşinde koşacak değilim. Aynı tastan su içmemiş, aynı kavgaya girmemiş, mücadele etmemiş kişilerin bunu anlamasını zaten beklemiyorum. Elbette bugünlere nasıl ve hangi yiğit ülkü devleri sayesinde gelindiğini bilmeyenlerin söyleyeceği söze kulak kabartacak da değilim. Ben Ülkücülüğümden, duygularımdan, düşüncelerimden hiçbir zaman vazgeçmem. TC’yi silenlerle, andımızı kaldıranlarla aynı safta yer alıp alkış tutamam. Türk milliyetçilerine, Ülkücülere Fatiha bilmez, kafatasçı, ırkçı diye suçlayanlarla aynı yolda asla yürümem.
Tüm makamlar mevkiler sizin olsun. Ben ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜ evimde çocuklarımla Kürşad adlı çeriyi anlatarak tek başıma yaşarım. Varın siz nerde ne yaparsanız yapın.
Bu arada Selçuk'ta oy pusulasında ÜÇ HİLAL'i gösterin oy vermeyen Memiş Esener namert olsun. Allah'a şükürler olsun ki bu yerel seçimlerde ÜLKÜCÜ bir adayı destekliyorum ve bundan da gurur duyuyorum. Allah için söyleyin; Sizlerin desteklediği aday Levent Görür'den daha mı milliyetçi? Daha mı Ülkücü? Nedir bu Ülkücü'ye düşmanlığınız. Nedir bu çekememezliğiniz.
Ve Son sözüm; Biz siz burada yokken oradaydık... Siz burada olmayınca da biz yine orada olacağız.
Ülkü ve muhabbetle...
(Not: Yazdığım yazı sadece beni bağlar ve bu yazı Selçuk'ta kendini büyük dava adamı zanneden üç-beş kişiye yazılmıştır. MHP içinde aktif şekilde yer alan kardeşlerimi, ağabeylerimi ve Ocağımızda bulunan kardeşlerimi tenzih ederim. Zira onların hepsini çok seviyorum. Kalın sağlıcakla)

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
Mehmet13 Şubat 2019
Selçuk iyi olacak
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU