SİYASET

Selçuk Belediyesi'nin Yeni Başkanı Filiz Sengel

/Selçuk Belediyesi
  

Tarih: 01 Nisan 2019 Pazartesi 12:36

Bu haber 3729 defa okundu

Dün (31.03 2019) yapılan mahalli idareler seçimlerinde Selçuk Belediyesi'nin yeni başkanı CHP'li Filiz Ceritoğlu Sengel oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre 28.320 seçmenin bulunduğu Selçuk'ta 25.063 oy kullanılırken 24.404 oy geçerli sayıldı. 8 Adayın yarıştığı Selçuk'ta seçimi Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı Filiz Ceritoğlu Sengel 12,597 oy ile kazandı. Ak Parti'nin Adayı Osman Başterzi 8,978 oy alırken, İYİ Parti'nin Adayı Levent Görür seçimi 2,561 oy ile tamamladı. Öte yandan Saadet Partisi'nin adayı Mine Güzel 88, Adalet Partisi'nin adayı Mesut Mercan 73, Vatan Partisi'nin adayı Levent Özciğer 43, DSP'nin adayı Hüseyin Kireç 36, BTP'nin adayı Fahrettin Kaçan ise 13 oy aldı.

Selçuk'un yeni belediye Başkanı seçilen Filiz Ceritoğlu Sengel yaptığı yazılı açıklamada, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. 

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, şu açıklamada bulundu:

“31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde, Selçuk Belediyesi’nin ilk kadın başkanı olarak seçilmiş bulunmaktayım. Bu seçimlerde biz, yeniden bir olduk, birlik olduk, Selçuk olduk. Oylarımızı, çocuklarımızın geleceğinden, özgürlüğümüzden, değerlerimizden, potansiyelimizi ortaya çıkarmaktan, marka kent Selçuk'tan yana kullandık. Yalan yerine gerçeği; ayrılık yerine birleşmeyi; karanlık yerine aydınlığı; nefret yerine sevgiyi seçtik. Bu seçimi beraberliğe olan özlem, bu seçimi dostluk, bu seçimi inanç, bu seçimi adalet, bu seçimi aşk kazandı. Yüzlerimize gülümseme, içimize umut, kalplerimize sevgi, Selçuk’umuza bahar geldi. Artık birlik ve beraberlik içinde çalışma, hedeflerimize ulaşma, Selçuk’umuza yakışır bir biçimde  yaşama zamanı. Çünkü, ben her ne kadar Selçuk’un ilerlemesi ve gelişmesi için kendimi adamış olsam da, bu değişimi, bu ilerlemeyi, bu büyümeyi tek başıma başarmam mümkün değil. O yüzden, Sivil Toplum Kuruluşları, diğer partilerin yöneticileri, hükümet, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve daha önemlisi Selçuklularla beraber, 1919 ruhunu yeniden canlandırarak, bu ilerlemeyi hep birlikte başaracağız. İnanıyorum ki, bizi hedeflerimize ulaştıracak cesaret ve güç, bizi var eden değerlerde bulunuyor... Damarlarımızda akan kanda dolaşıyor. Bugünden sonra, Selçuk’ta insan merkezli, insan haklarına saygılı, özgürlük, eşitlik ve sosyal adalet düşüncesini benimsemiş; çoğulculuk ve katılımcılık kültürüne sahip bir sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet vereceğiz. Gençler, kadınlar ve engelliler başta olmak üzere tüm Selçuklularla birlikte çalışacak, kazanacak, eğlenecek, başarının keyfini süreceğiz. ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışıyla her Selçukluya ulaşacak, her Selçukluya dokunacak ve her Selçuklunun yaşam kalitesini yükselteceğiz. Her vatandaşımıza adil davranacağız. Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebedi liderimiz, ışığımız ve yol göstericimiz olarak kalbimizde yaşatacak; O’nun izinden asla ayrılmayacağız. Zafer bizim oldu, Zafer Selçuk’un oldu…”

Mecliste CHP 10 Ak Parti 5 Üyeyle Temsil Edilecek

Ayrıca yapılan seçimlerde meclis üyelikleri için ise 25,028 oy kullanılırken bu oyların 24,195 i geçerli sayıldı. Selçuk Belediyesi Meclis Üyeliği seçiminde CHP 11,858 oy alarak 10 meclis üyesi çıkardı. Adalet ve Kalkınma Partisi'nden ise 8,535 oy alarak Selçuk Belediyesi Meclis Grubuna 5 kişi girebildi. Öte yandan Selçuk Belediyesi Meclis Üyeliği seçiminde İyi Parti 2650, HDP 839, Saadet Partisi 90, DSP 67, Vatan Partisi 60, DP 43, TKP 27, BTP 14 oy aldı.

Buna göre Selçuk Belediyesi Meclisi Resmi olmayan sonuçlara göre şu isimlerden oluştu. 

Nuri Caferoğlu (CHP-Kontenjan)
Dilek Yolcu (CHP-Kontenjan)
Hasan Uysal (CHP)
Sema Yeşilçimen (Ak Parti)
Şaban Serkan Topalan (CHP)
Güllü Kartal (CHP)
Hakan Bayraklı (Ak Parti)
Metin Erkan (CHP)
İbrahim Gökçe (Ak Parti)
Cem Subaşı (CHP)
Ali İhsan Karaduman (CHP)
Sıdık Demircan (Ak Parti)
Abdullah Yıldız (CHP)
Burhan Öznur (Ak Parti)
Mehmet Görüş (CHP)

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

HAVA DURUMU