SİYASET

Vefa Ülgür: "Bu Bir Parti Meselesi Değil"

/Vefa Ülgür: "Bu Bir Parti Meselesi Değil"
  

Tarih: 23 Nisan 2018 Pazartesi 12:05

Bu haber 1815 defa okundu

Selçuk Belediyesi Eski Başkanı ve CHP Selçuk Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Vefa Ülgür, 24 Haziranda yapılacak olan Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi değerlendirmede bulundu. Ülgür; "Bu seçim iktidar değil rejim değiştiren bir seçim olacaktır. Bu ortak bir sorundur ve çözümü de ortak olmalıdır. Çünkü bu bir parti meselesi değildir. Bu sorun tüm yurttaşlarımızın sorunudur" dedi.

CHP Selçuk İlçe Örgütü olarak 24 Haziranda yapılacak olan seçime hazır olduklarını kaydeden Ülgür; "Bir tarafta ülke savaşırken, diğer tarafta Olağanüstü Hal uygulaması varken seçim yapılacak. CHP Bu baskın seçim için çok kısa sürede eksiklerini giderip, Türkiye'nin sorunlarının çözümü, Laik Demokratik Hukuk Devletinin devamı için var gücüyle çalışacaktır" dedi.

BUNDAN SONRASI YOK

Hüseyin Vefa Ülgür; "Bundan sonrası yok. Çünkü Türkiye'de tek adamlığın ve istikrarın ülkeyi geliştireceğini söyleyerek oy istediler. Ancak şu anda Türkiye'ye baktığımızda adaletin olmadığı, Avrupa Biriliği’ne girileceği söylenen Türkiye vatandaşlarının vize kuyruklarında süründürüldüğü, çevremizdeki bütün ülkelerle kavgalı olduğumuz,  çocuklarımızın din eğitimi adı altında Arap kültürüne mahkum edildiği, camilerimizin politikaya alet edildiği, ekonominin bittiği, şeker fabrikalarının satıldığı, ormanların ve yer altı su kaynaklarının satılma hazırlıklarının yapıldığı, Türkiye’nin çok önemli varlıklarının bir fonda toplanıp dış sermaye oluşturularak adeta kapitülasyonların geri getirildiği günlere geldik. Bunun gibi birçok temel sorunumuz var. Ve bu sorunlar parti ayrımı yapmaksızın sokaktaki herkesin sorunudur.

Ülkenin bu hale gelmesinin temel nedeni; demokrasiden uzaklaşılarak parlamentoyu ve ortak aklı devre dışı bırakıp tek adamın talimatlarıyla yönetilmesidir.

Ülgür; "Sorunlarımız ortaksa kullanacağımız oy da bu sorunları yaratanların iktidardan gönderilmesi yönünde olmalıdır. Kısacası daha önceki seçimlerde AKP'ye oy veren yurttaşlarımız; Türkiye'nin çağdaş ve Adaletin Egemen olduğu bir ülke mi, yoksa mevcut sorunların büyüyerek gittiği tek adamın hüküm sürdüğü totaliter bir rejime mi gidilmesini istiyor, öncelikle buna karar vermeleri lazım" diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANI VE MHP İLÇE BAŞKANLARINA SESLENDİ

Ülgür, şöyle devam etti: "Bütün Hemşerilerimden başta Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı ve MHP İlçe Başkanı olmak üzere; bu politikaları reddeden bir anlayışla Recep Tayyip Erdoğan'a oy vermemelerini rica ediyorum. Bu seçim iktidar değil rejim değiştiren bir seçim olacaktır. Çocuklarımızın ve kadınlarımızın geleceği için, ülkemiz için Recep Tayyip Erdoğan’ın politikalarının karşısındaki cepheye güç vererek laik demokratik çağdaş hukuk devletine sahip çıkmaya davet ediyorum

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

NÖBETÇİ ECZANETüm Liste

21 Mayıs 2018

ÇUKUROVA ECZANESİ
0 232 892 81 15
Atatürk Mah. Kızılay Cad. No: 24
HAVA DURUMU
ANKET