SİYASET

Yeşilçimen ve Başterzi Başkanlık İçin Yarışıyor

/Yeşilçimen ve Başterzi Başkanlık İçin Yarışıyor
  

Tarih: 22 Mart 2018 Perşembe 17:51

Bu haber 1005 defa okundu

Adalet ve Kalkınma Partisi Selçuk İlçe Teşkilatı'nda kongre heyecanı yaşanıyor. Tüm Türkiye'de devam eden kongre süreci kapsamında Selçuk İlçe Teşkilatı'nda yarın kongre yapılacak.

İzmir İl Başkanlığı'nda görevden alınan Bülent Delican'ın yerine Aydın Şengül'ün atanması ile birlikte hızlanan ilçe kongreler sürecinde Adalet ve Kalkınma Partisi Selçuk İlçe Teşkilatı'nda yarın iki aday yarışacak.

Yarın (23.03.2018) yapılacak olan kongrede iki adayın yarışması bekleniyor. Mevcut Başkan Sema Yeşilçimen ve Osman Başterzi'nin aday olacağı kongrenin sonucu Selçuk kamuoyu tarafından merakla beklenmeye başladı.

Süreçte Neler Oldu?

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir İl Başkanlığı, sürecin başında 11 ilçede mevcut başkanlarla yola devam edileceğini açıklamış, geri kalan 19 ilçede ise değerlendirmeler yapılacağı belirtilmişti. Daha sonra İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, yapılan değerlendirmelerin sonucunda Buca, Balçova, Selçuk ve Narlıdere ilçelerinde de mevcut başkanlarla kongreye gidilme kararı alındığını ifade etti. "Buca'da Mustafa Arslan, Balçova'da Evrim Özen, Selçuk'ta Sema Yeşilçimen ve Narlıdere'de ise Aslan Bilgi partiyi kongreye götüren isimler olacak." şeklinde açıklama yapılmıştı.

İl Başkanlığı: Adayımız Sema Yeşilçimen' dir

"Ak Parti İzmir İl Başkanlığı İl Tanıtım Ve Medya Başkanlığı" adıyla yerel basına gönderilen e postada "Selçuk'ta adayımız Sema Yeşilçimen" ifadeleri kullanıldı.

"İstişareler neticesinde alınan karara herkes uymalıdır" şeklinde başlayan açıklama şu şekilde;Hesabi değil hasbi davranacağız, ben değil biz diyeceğiz

AK Parti'de üç şey çok önemlidir. Katılım, istişare ve ortak akıl. Bizim için, 'bütün işlerinizde istişare ediniz' prensibi çok anlamlıdır. Biz buna inanırız. 2019'da çok önemli iki seçim yaşayacağız. 2019 öncesinde partimizin kongreler marifetiyle yeniden şekilleneceği bu süreci, her kademede istişare yaparak belirliyoruz. Ortak akıl ne diyorsa, ona tabi olacağız. Kongrelerimiz öncesinde gerekli istişareler yapıldı, teşkilatımızın her kademesinin katıldığı temayüller ile Genel Merkez'imiz tarafından bir karara varıldı. Selçuk ilçemizde Sema Yeşilçimen ile yolumuza devam ediyoruz. Kongreye kendisiyle gidiyoruz. Kararımız budur. Bu karara uymak, bunun dışında davranmamak, partiye olan aidiyetin bir gereğidir. Partiye aidiyet hisseden herkes gereğini yapmalıdır.

Partimizin Bütünlüğü Zedelenmemeli

AK Parti, istişare kültürünü özümsemiş, istişare temeli üzerine bina edilmiş ve istişare etmek suretiyle Türkiye'ye nice başarılar kazandırmış bir siyasi partidir. Parti kimliğimizi meydana getiren her detay, bu istişare kültürünün bir eseridir, bunun bir tezahürüdür. Zira biz milletimiz için, ülkemiz için en iyiyi, en güzeli, en doğruyu arayan ve buna ulaşmaya çalışan bir hareketiz, böyle bir hareketin mensuplarıyız. İstişare ediliyorsa, neticesine uyacaksın. İstişarenin neticesine uymazsan, 'Ben daha iyi bilirim' dersen bu olmaz. Bu dünyadan çok 'ben' diyenler geldi gitti, kalıcı olmadı. Burada 'Ben' demeyeceğiz, 'Biz' diyeceğiz. Hesabi olmayacağız, hasbi olacağız. Şu veya bu şekilde, istişarenin neticesine değil de nefsimizin vereceği karara uyarsak partimizin bütünlüğünü zedelemiş oluruz.

Ak Parti'de Rütbeler İçin Çekişme Olmaz

Biz kulislerin istikamet çizdiği değil, ilkelerin istikamet çizdiği bir partiyiz. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi, 'Hırs bizden uzak olsun, bencillik bizden hep uzak oldu, uzak olsun. Sinsilik, ayak oyunları, tuzaklar, bu partiye bugüne kadar sirayet etmedi, bundan sonra da inşallah etmesin' Partimiz birilerine koltuk vermek için kurulmuş bir parti değildir. Bu parti, Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrağını, itibarını, yüceltmek için kurulmuş bir partidir. Rütbeler için çekişme, başarılı olmamız için dua eden mazlumların yüreğindeki umudu köreltir. Biz bunu yapacak bir kadro asla değiliz."

Osman Başterzi'de Adaylığını Açıkladı

Son günlerde hız kazanan kongre heyecanına bugün Osman Başterzi ve destekçilerinin açıklaması damga vurdu. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Selçuk Belediyesi Meclis Üyesi Osman Başterzi ilçe başkanlığına resmen aday olduğunu açıkladı.

İlçemizle İlgili Tek Aday Söylemi Algıdan İbarettir

Adalet ve Kalkınma Partisi Selçuk İlçe Teşkilatı Başkan Adayı Osman Başterzi partililerine gönderdiği kısa mesajda İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayı yalanlayarak "Selçuk'ta Adayımız Sema Yeşilçimen" açıklamasının gerçek olmadığını iddia etti.

Osman Başterzi'nin partililerine gönderdiği kısa mesaj şu şekilde;

"Sevgili Selçuklu hemşerilerim, 23 Mart 2018 Cuma günü gerçekleşecek olan AK Parti Selçuk 6. Olağan Kongresindeki demokrasi şölenimizde delegelerimizin oylarıyla yeni başkan ve yeni yönetimimiz güzel Selçukumuzu 2019 seçimlerine hazırlayacaktır. İlçemizle ilgili tek aday söylemi, algıdan ibarettir. Selçuk Ak Parti kongresi için il başkanımızın konuyla ilgili güncel bir açıklaması yoktur. Kongre çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. DURMAK YOK YOLA DEVAM"

Yaşanan bu süreç sonrasında yarın (23.03.2018) yapılacak olan kongrede iki adayın yarışması bekleniyor. Mevcut Başkan Sema Yeşilçimen ve Osman Başterzi'nin aday olacağı kongrenin sonucu Selçuk kamuoyu tarafından merakla beklenmeye başladı.

Öte yandan bir grup partili Osman Başterzi'ye destek açıklamasında bulundu.Yerel basın ve sosyal medya aracılığıyla yapılan açıklama şu şekilde;

"Allah çıktığımız bu yolda bizleri utandırmasın"

Partili delegelerimizin bu önemli görevi tarafıma vermesi benim için onur aynı zamanda büyük bir sorumluluk. Mevcut yönetim kademesi ve özellikle geçmişte partimizde önemli görevler üstlenen delegelerimizin 2019 seçim sürecinin çok önemli olduğu kanaatiyle beni bu zor süreçte partinin başında görmek istemeleri, siyasi hayatımın en anlamlı görevi olarak görüyorum. Onları utandırmayacağıma, bu göreve layık olmak için var gücümle çalışacağıma söz veriyorum. Allah çıktığımız bu yolda bizleri utandırmasın. 
Ben ve ekip arkadaşlarımın ortak kararı şudur: 

Ak Parti Selçuk İlçe 6. Kongre Delegelerinden Birlik Deklarasyonu

Cuma günü ilçemizde yapılacak olan kongre öncesinde aşağıda isimleri yer alan partili delegelerimizle bir araya gelerek, gerek partililerimizi gerekse Selçuk AK Parti’de 2019 kadrolarının görev alacağı süreç olan kongremizi takip edecek olan kamuoyunu bilgilendirmeyi görev bildik.
Öncelikle bilinmesini isteriz ki; partimizde bir karışıklık varmış gibi gösterilmesi asla kabul edilebilir bir durum değildir. Partimizde hiçbir karışıklık yoktur. Olmayacaktır da. 
Aşağıda isimleri bulunan bizler, ilçemizde,AK Parti’nin birlik ve beraberliğini artırarak 2019 seçimlerine taşıyacak kadroların belirlenmesi için Cuma günü yapacağımız kongrenin çok önem arz ettiği ve herkesin bu bilinçle hareket etmesi gerektiğini özellikle vurgulamak isteriz.

Hiç kimsenin egosu, partimizin geleceğinin belirlenmesinden daha değerli olamaz. Olmamalıdır. Bu nedenle son günlerde dillendirilmeye çalışılan ve doğru olmadığını teyit ettiğimiz yalnızca algı oluşturmaya yönelik bir husus bu açıklama yapmayı bizlere zorunlu kılmıştır. Kısaca ve özetle şunu belirtmek isteriz ki; hiç kimse Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın adını kullanarak “rol çalma” gayretinde olmasın. Bizler buna asla izin vermeyeceğiz!

Adayımız Osman Başterzi’ dir

Kongre öncesinde bizlerin burada toplanmamızı zorunlu kılan ve her birimizin kendisine görev addettiği diğer bir hususu da kamuoyuyla paylaşmamızı zorunlu kılmıştır.
Hepimiz, birlik ve beraberlik içerisinde partimizi ilçemizde en üst noktaya taşıma gayretinde olacak partililerimizi bir araya getirmeyi hedefliyoruz. Bu amaçla çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Herkesin takdirini kazanacak ekibi birlikte oluşturuyoruz. Kimlerim koltuk sevdası olup olmadığını, partisini kimlerin düşünüp düşünmediğini Cuma günü siz saygıdeğer delegelerimiz yakinen şahit olacaktır. Bu hassasiyetimizi her şart altında devam ettirmeye kararlıyız.

Bu nedenle bu önemli görevi yerine getireceğine inandığımız ismi yani Sayın Osman BAŞTERZİ’yi yaptığımız istişareler sonrasında göreve davet ederek, Cuma günü Efes Tiyatro Salonunda yapacağımız 6. Olağan Kongremizde ilçe başkan adayı olarak gösterdiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Osman Başterzi’yi Göreve Davet Eden İsimler

Kurucu ilçe başkanı, DELEGE; Cumhur KATRANCI
Kurucu ilçe başkan yardımcısı, DELEGE; Mehmet Durmuş
Eski ilçe başkanı, mevcut yönetim kurulu üyesi, DELEGE; Orhan KARAGÜZEL
Eski ilçe başkanı, DELEGE; Bayram BOZDEMİR
Mevcut Belediye meclis üyesi, DELEGE; Hakan BAYRAKLI
Mevcut Yönetim Kurulu üyesi, DELEGE; Gül sevim TAHTAKAYA
Mevcut Yönetim Kurulu üyesi, DELEGE; Halil TAŞPINAR
Mevcut Yönetim Kurulu üyesi,DELEGE; Hasan ARABACI
Mevcut Yönetim Kurulu üyesi, DELEGE; Yaşar ELBEYİ
Mevcut Yönetim Kurulu üyesi, DELEGE; Osman GÜNAYDIN
Mevcut Yönetim Kurulu üyesi, DELEGE; Osman Fethi UYGUR
Mevcut Yönetim Kurulu üyesi, DELEGE; Halil DÜZTAŞ
Mevcut Yönetim Kurulu üyesi, DELEGE; Gürsel OKUMUŞ
Kadın Kolları Başkanı, DELEGE; Ziynet ARABACI
Kadın Kolları Yön. K. Üyesi, DELEGE; Gülderen AYDIN
Kadın Kolları Yön. K. Üyesi, DELEGE; Canan KARAMAN
Kadın Kolları eski üyesi, DELEGE; Fatma KANBAZ
Yönetim Kurulu eski üyesi, DELEGE: Mehmet Ali OKUMUŞ
Yönetim Kurulu eski üyesi, DELEGE; Mustafa ALBAŞ
Yönetim Kurulu eski üyesi, DELEGE; Mustafa KARA
Yönetim Kurulu eski yedek üyesi, DELEGE; Cihan BATTAL
Yönetim Kurulu eski üyesi, DELEGE; Hasan ÖZNUR
Yönetim Kurulu eski üyesi, DELEGE; Hamdi ODABAŞ
Yönetim Kurulu eski üyesi, DELEGE; Adem YILMAZ
Yönetim Kurulu eski üyesi, DELEGE; Şükrü BÜYÜKKAFES

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

NÖBETÇİ ECZANETüm Liste

21 Mayıs 2018

ÇUKUROVA ECZANESİ
0 232 892 81 15
Atatürk Mah. Kızılay Cad. No: 24
HAVA DURUMU
ANKET