SİYASET

İl Başkanı Aydın Şengül'den Başterzi Açıklaması

/İl Başkanı Aydın Şengül
  

Tarih: 24 Nisan 2018 Salı 20:59

Bu haber 1075 defa okundu

AK Parti’de Selçuk Kongresi’nde Başterzi’nin 9 yıllık başkan Yeşilçimen’i geride bırakarak ilçe başkanı seçilmesinin ardından gelen kafa karıştıran istifa sonrası günler süren belirsizliğe İl Başkanı Şengül nokta koydu.

AK Parti İzmir’de Aydın Şengül’ün il başkanlığına gelmesinin ardından tamamlanan ilçe kongreleri maratonuna bazı ilçelerde yaşanan çift liste krizleri damga vurmuştu. 

AK Parti’de Aliağa ve Çeşme’de direkt atama yapılarak krizinin önüne geçilirken, Selçuk Kongresi’nde 9 yıllık ilçe başkanı Sema Yeşilçimen’e rakip olan Meclis Üyesi Osman Başterzi yarışı kazanarak koltuğa oturmuştu. 
Başterzi’nin ilçe başkanı seçildikten bir gün sonra il başkanlığına gelerek kendisinin ve yönetim kurulu üyelerinin istifalarını İl Başkanı Şengül’e sunması ise kafaları karıştırmıştı. Etik olarak sunulan istifa sonrası İl Başkanlığı bekleme kararı alırken, yola Başterzi’yle mi devam edileceği yoksa başka bir isim mi atanacağı merak konusu olmuştu. 

Günler süren belirsizliğin ardından 28 Nisan’da yapılacak İl Kongresi haftasında İl Başkanı Şengül’den net bir açıklama geldi. Basına konuşan Şengül, Selçuk Teşkilatı konusundaki belirsizliğe nokta koydu. 

AK Parti İl Başkanı, “İlçe başkanımız görevinin başında, çalışmalarını sürdürüyor. Selçuk’ta seçilen kongre delegelerinin İl Kongresi’nde oy atmaması söz konusu değil… Selçuk İl Kongresi’nde yerini alacak. Teşkilat olarak şu an tamamen seçime odaklıyız. Seçime kadar hiçbir ilçede değişiklik yapma gibi bir düşüncemiz yok” diye konuştu. 

UYARI:Selçuk Postası haber portalında yayınlanan ve içeriği Selçuk Postası editörleri tarafından hazırlanan haber, duyuru vb gibi metin ve görseller izinsiz olarak kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda hukuki yaptırımlara başvurulacaktır.
Yorumlar
UYARI: Yorum yapan kullanıcılarımız site kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.Kullanım koşullarını görmek için tıklayınız.
Adınız  
Yorumunuz  
SİTE İÇİ ARAMA

NÖBETÇİ ECZANETüm Liste

21 Mayıs 2018

ÇUKUROVA ECZANESİ
0 232 892 81 15
Atatürk Mah. Kızılay Cad. No: 24
HAVA DURUMU
ANKET